Nic nie smakuje tak dobrze jak... sezonowe dania! Z kodem SEZONOWE rabat -12%!
Nie dotyczy dodatkowego obiadu oraz diety MINI.

4 minuty

Dieta sportowa - jaki catering wybrać?

Sportowcy, którzy podejmują się dużych wyzwań fizycznych, są zobowiązani do zdrowego odżywiania i stosowania się do konkretnych zaleceń dietetycznych. Dieta sportowa musi być dobrze zbilansowana. Sprawdź, czym charakteryzuje się takie żywienie i jakie korzyści za sobą niesie!

Z tego artykułu dowiesz się, jakie rezultaty gwarantuje dieta sportowa!

SPIS TREŚCI:

  1. Dlaczego sportowcy potrzebują specjalnej diety?
  2. Czym charakteryzuje się dieta sportowa?
  3. Dieta sportowa – o czym jeszcze warto wiedzieć?
  4. Podsumowanie

Udostępnij
kobieta trenująca siłowo

Dlaczego sportowcy potrzebują specjalnej diety?

Dieta sportowa jest zalecana osobom aktywnym fizycznie. Jest potrzebna do utrzymania dobrego zdrowia. Odpowiedni jadłospis dla sportowca gwarantuje dużą efektywność w trakcie ćwiczeń.

Niedobór potrzebnych wartości odżywczych powoduje u zawodnika nadmierną senność, utratę motywacji do ćwiczeń i znacznie osłabia organizm. Jeśli nie chcesz zniechęcić się do dalszych treningów, skorzystaj z oferty cateringu dietetycznego!

Oprócz diety bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie. Należy pić dużo wody nie tylko w trakcie treningu, ale także przed i po nim.

Czym charakteryzuje się dieta sportowa?

Dieta odpowiada za dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Posiłki sportowca powinny być zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Wszystkie produkty powinny być świeże i wysokiej jakości. Dzięki temu sportowcy będą w stanie utrzymać dobrą kondycję i przezwyciężać coraz większe wyzwania.

Odpowiednia ilość spożywanych węglowodanów jest bardzo ważna. Węglowodany stanowią podstawę energetyczną poprawy tkanek i mięśni. Na rozwój tkanek i mięśni ogromny wpływ mają również produkty zawierające białko, czyli mięsa, wędliny, mleko, sery oraz jajko.

W naszej ofercie znajdują się dwie diety sportowe przeznaczone dla aktywnych. Sport Plan przypisany jest tym, którzy spędzają czas na siłowni, biegają lub uprawiają triathlon. Catering dietetyczny zawiera 5-6 posiłków polecanych szczególnie przy przewadze treningów cardio. 

Wszystkie z nich zawierają 100% ważnych składników odżywczych bez oleju palmowego i dodatku białego cukru. Są bogate przede wszystkim w białko i węglowodany. Pakiet posiłków zawiera danie do spożycia zaraz po treningu, które pozwala uzupełnić glikogen i odbudować tkanki mięśniowe.

Dieta sportowa Power Plan

Dieta Power Plan jest przeznaczona dla osób, które trenują głównie siłowo. Ta dieta, podobnie jak zestaw Sport Plan, zawiera 100% składników odżywczych. Dieta obejmuje 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia.

Power Plan umożliwia osiąganie coraz lepszych wyników. Jest to dieta dla aktywnych osób, które odbywają treningi regularnie. Ta dieta zawiera większe ilości białka i tłuszczów niż Sport Plan.

Oba zestawy posiłków są bardzo różnorodne – stanowią połączenie kuchni z całego świata. W naszym menu znajdą się dania mięsne, spaghetti, desery i oczywiście duże ilości owoców i warzyw. 

Dieta sportowa to nie nudne posiłki przygotowane według tych samych schematów! Sam się o tym przekonaj! Zachęcamy do konsultacji z nami i wyboru odpowiedniego zestawu dań.

Dieta sportowa – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Dieta sportowa powinna zawierać duże ilości minerałów oraz witamin. Przy intensywnej aktywności mogą wystąpić wyraźne braki tych składników, dlatego warto spożywać produkty wzbogacone o witaminy A, B, C, E oraz żelazo, magnez, cynk i wapń. Brak tych komponentów w diecie sportowej przyczynia się do utraty motywacji i osłabienia.

Posiłki przed i po treningu znacząco różnią się od siebie i mają duży wpływ na efekt wykonywanych ćwiczeń. Dania przed wykonaniem ćwiczeń będą wyglądały inaczej w zależności od pory dnia. Rano zaleca się spożycie największej ilości węglowodanów.

W diecie dla osób szczególnie aktywnych ważne jest stosowanie odpowiednich suplementów, które pozwolą uzupełnić większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Należy pamiętać, że każda dziedzina sportu niesie za sobą inne zapotrzebowanie energetyczne u sportowca.

Podsumowanie

Jeśli jesteś osobą aktywną i zależy Ci na utrzymaniu dobrego zdrowia, skorzystaj z cateringu dietetycznego dla sportowców. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli Ci uzyskać dobre wyniki w każdej dziedzinie sportu i zregenerować mięśnie po dużym wysiłku fizycznym.

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja