Rabarbar, truskawki i inne majowe smaki czekają na Ciebie! A Ty nie czekaj i zamów z kodem -13% na hasło MAJ13! Kod ważny do 13.05.

4 minuty

Jak zmniejszyć apetyt - dieta pudełkowa

W dzisiejszych czasach wybór produktów jest ogromny. Skłania to do próbowania coraz to nowych potraw. Niestety nadmierny apetyt może przyczynić się do znacznego pogorszenia Twojego zdrowia. Tutaj z pomocą przychodzi Ci dieta pudełkowa, która składa się ze zbilansowanych posiłków przyrządzonych z wysokiej jakości produktów. Sprawdź, jak bronić się przed nadmiernym apetytem i przybraniem na wadze!

Spis treści

  1. Czym jest nadmierny apetyt?
  2. Sposoby na opanowanie nadmiernego apetytu
  3. Czy dieta pudełkowa może pomóc?
  4. Dieta pudełkowa – podsumowanie

Udostępnij
dieta pudełkowa

Czym jest nadmierny apetyt?

Nadmierny apetyt to nic innego jak wzmożone łaknienie, które prowadzi do spożywania większej ilości jedzenia. Zazwyczaj nadmierny apetyt skłania nas do przyjmowania większej ilości kalorii niż wynosi nasze faktyczne zapotrzebowanie – a to może wpłynąć negatywnie na zdrowie. Według specjalistów od żywienia często mamy potrzebę zjedzenia jakiegoś produktu o konkretnym smaku, ale nie ma to nic wspólnego z głodem.

Możemy mieć ochotę na coś słodkiego, słonego lub tłustego. Takie produkty są smakowite i przynoszą ukojenie zaraz po spożyciu.

Przyczyn nadmiernego apetytu jest kilka. W większości przypadków jest on spowodowany złą dietą i spożywaniem zbyt małej ilości składników odżywczych. Nie wyklucza się również działania niektórych chorób. Najczęściej jest to związane z cukrzycą, chorobami układu krążenia czy nawet nowotworami. Oprócz tego wielki wpływ na powstawanie nadmiernego apetytu mają sytuacje stresowe.

Za nadmierny apetyt może również odpowiadać nuda. Gdy jesteś znudzony, a Twoja aktywność jest obniżona, chętnie sięgasz po jedzenie. W podobnej sytuacji mogą się znaleźć osoby, które ciężko trenują i przemęczają swój organizm. Zwiększona aktywność fizyczna powoduje, że organizm potrzebuje szybkiego uzupełnienia energii.

Uczucie wzmożonego łaknienia może przyczynić się do otyłości i zaburzeń odżywiania, dlatego warto działać szybko i skontaktować się wcześniej z dietetykiem lub psychodietetykiem.

Sposoby na opanowanie nadmiernego apetytu

Nadmierny apetyt można zredukować dzięki spożywaniu zbilansowanych posiłków i dbaniem o odpowiednie nawodnienie. Nie należy jednak obciążać się zbyt dużymi restrykcjami dietetycznymi. Ograniczenia mogą powodować całkowicie odwrotny skutek. Mogą przyczynić się do niepohamowanej chęci uzupełnienia tych składników, a w rezultacie do napadu objadania.

Aby uzyskać lepsze efekty i stłumić nadmierny apetyt, należy spożywać regularne posiłki. Najlepiej jeść co 3-4 godziny, aby zapobiec nadmiernemu podjadaniu. Staraj się spożywać posiłki powoli.

Warto spożywać dużą ilość warzyw i owoców, które mają stosunkowo niedużo kalorii, a są sycące. Zjedz jakiś owoc zamiast sięgać po kolejny batonik! Warzywa i owoce poprawiają samopoczucie i sprzyjają utrzymywaniu organizmu w dobrym zdrowiu.

Szczególnie pomocna może się tutaj okazać dieta pudełkowa.

Czy dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta pudełkowa może być pomocna w zredukowaniu nadmiernego apetytu. W naszej ofercie dietetycznej znajduje się kilkanaście zestawów posiłków ze szczególnym uwzględnieniem osobistych wymagań klienta. 

Wszystkie nasze zestawy dietetyczne przygotowywane są ze świeżych produktów o wysokiej jakości i składają się najczęściej z 5 albo 6 dań na dzień. Dzięki temu zapewnisz sobie szybszy powrót do zdrowia i zadbasz o odpowiedni odstęp pomiędzy spożywanymi posiłkami.

Nasze dania składają się ze 100% naturalnych składników odżywczych. Od początku działalności pozyskujemy najlepszych dostawców produktów i dbamy o zdrowie potencjalnych konsumentów. 

Wszystkie swoje wątpliwości możesz z nami skonsultować mailowo lub przez telefon. Nasz zespół składa się z wyspecjalizowanych dietetyków, kucharzy i znawców smaku. Dania, które przygotowujemy, są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty dietetycznej i sfinalizowania swojego indywidualnego menu!

Dieta pudełkowa – podsumowanie

Choć nadmierny apetyt może nie wydawać się niebezpieczny, to jednak w dłuższej perspektywie przyczynia się do niezdrowego przybierania na wadze i pogorszenia ogólnej kondycji organizmu. Może być również przyczyną wielu chorób. Jeśli chcesz sobie pomóc, skorzystaj z oferty cateringu dietetycznego od Dietific. Dieta pudełkowa pozwoli Ci zahamować nadmierny apetyt i odzyskać dobre zdrowie.

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja