Sprawdź naszą specjalną ofertę dań grillowych na majówkę: majówka 2024

5 minut

Czy catering dietetyczny w ciąży to dobre rozwiązanie?

Okres ciąży jest zawsze czasem bardzo wymagającym dla kobiet. Są one wówczas odpowiedzialne nie tylko za siebie ale także za dziecko znajdujące się w brzuchu. Oczywiście będzie to miało związek zarówno z koniecznością dbania o siebie na co dzień w prozaicznych kwestiach ale także w kwestii odżywiania się. Tutaj często pojawia się pytanie czy zdrowa dieta przed ciążą może być w postaci cateringu dietetycznego. Najlepsza dieta w ciąży będzie zawszę tą, która zostanie dopasowana bezpośrednio do zapotrzebowania danej kobiety. Catering dietetyczny pod warunkiem, że wybierze się taki respektujący potrzeby przyszłych mam sprawdzi się świetnie. Istotna będzie obecność składników odżywczych niezbędnych do rozwoju. Takie okoliczności pozwolą na prawidłowy przebieg ciąży i dobre samopoczucie.

 

Udostępnij
dieta dla kobiety ciężarnej

Dużym wyzwaniem jaki pojawia się w przypadku ciąża odżywianie to zmienność smaków kobiety na przestrzeni poszczególnych trymestrów. Kobiety mogą mieć różne zachcianki kulinarne, nad którymi ciężko jest nadążyć. W takich okolicznościach aby była zachowana zdrowa dieta w ciąży i jednocześnie, aby dania szybko nie znudziły się najlepiej postawić na różnorodność. Większość cateringów dietetycznych dba o to aby każdego dnia serwowane były inne dania i ciekawe smaki. Dobrym rozwiązaniem jest również wypróbowanie kilku diet pudełkowych i znalezienie najbardziej odpowiedniej dla nas. Należy pamiętać o tym, że poza spełnieniem warunków jakościowych istotna jest satysfakcja, gdyż inaczej ciężko jest utrzymać dietę przez dłuższy czas.

Jak wygląda dieta dla mam w diecie pudełkowej?

Wybór opcji pudełkowej jeśli chodzi o odżywianie w ciąży jest bardzo ważne. Kobietom zależy przede wszystkim na tym aby to co jedzą było bezpieczne zarówno dla nich jak również dla malucha. W serwowanych potrawach powinny znajdować się wszystkie składniki odżywcze. Konieczne będzie zatem wprowadzenie różnorodnych artykułów spożywczych - warzyw, owoców, chudego mięsa. Żywienie w ciąży powinno być zbilansowane tak aby dostarczać energii kobiecie oraz maluchowi w najważniejszym okresie jego rozwoju.

Co jeść w ciąży 1 trymestr?

Większość kobiet będących w ciąży zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest prawidłowa dieta w ciąży. Można to nieco zobrazować i analizować to co jeść w ciąży a czego nie pod kątem kolejnych trymestrów. Wynika to z faktu, że inne wartości czy składniki są istotne na początku ciąży, inne w środku, a inne przy jej końcu. Jak powinna odżywiać się przyszła mama w pierwszym trymestrze to największa zagadka dla kobiet. Ma to bezpośredni związek z tym, że jest to dla nich nowa sytuacja i nie wiedzą jakie zmiany należy wprowadzić. Może stać się to intuicyjne. Pierwszy okres ciąży to zdecydowanie zwiększenie zapotrzebowania energetycznego porównując do okresu przed ciąży. Nie oznacza to jednak, że należy przesadzać, gdyż nie ma potrzeby jedzenia za dwoje. Kluczowe będzie wprowadzenie dobrej jakości składników niż zwiększenie kalorii, ponieważ na to przyjdzie czas w kolejnych trymestrach.

Porady żywieniowe dla przyszłych mam już od pierwszego trymestru informują o tym, że konieczne jest wprowadzenie do diety kwasu foliowego. Dobrej jakości catering dietetyczny będzie na to odpowiadał w postaci wykorzystania warzyw liściastych takich jak szpinak, sałata czy brokuły w daniach. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie także świeżo wyciskanych soków. Ponadto kobiety muszą zadbać również o dodatkowe suplementowanie kwasu foliowego, gdyż jego wchłanianie się z diety jest niewystarczające. Kolejnym składnikiem jaki zawiera najlepsza dieta w ciąży to witamina D. Jeśli chodzi o to co jeść w trakcie ciąży, a dokładnie pierwszego jej trymestru to także potrawy bogate w jód czyli ryby, mięso oraz jaja jako źródło żelaza, mleko oraz przetwory mleczne dostarczające odpowiednią dawkę wapnia, a także kasze czy gorzka czekolada, które wyrównają poziom magnezu.

Jaki jadłospis dla kobiet będących w drugim trymestrze ciąży?

Drugi trymestr ciąży jest bardzo ważny jeśli chodzi o rozwój malucha. Jest to czas kiedy większość jego narządów jest już ukształtowana ale nie oznacza to jednak, że jego rozwój na tym się zakończył. Kolejne tygodnie to czas doskonalenia jego funkcji dlatego też tak ważne jest to aby wiedzieć co jeść w ciąży 2 trymestr. Pierwszym aspektem jakim warto się tutaj kierować jest zapotrzebowanie kaloryczne. Jest to moment kiedy można zwiększyć ilość spożywanych posiłków tak aby uzyskać o około 300 kalorii więcej. Będzie to równoznaczne z małym posiłkiem.

Drugi trymestr ciąży to również czas, w którym zwiększa się zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze. Catering dietetyczny powinien wówczas opiewać w większą ilość mięsa wołowego czy żółtek jaj gdyż są to źródła magnezu. Co jeść w czasie ciąży w tym konkretnym trymestrze to bez wątpienia większą ilość błonnika pokarmowego czy białek. Nie należy zapominać także o witaminach. Ciąża dieta to przede wszystkim obecność sporej ilości świeżych warzyw oraz owoców. Nie należy rezygnować z pełnowartościowego białka ale także olejów roślinnych. To co kobieta w ciąży ma na talerzu będzie bezpośrednio decydowało o jej samopoczuciu oraz jej malucha.

Poza produktami, które są zalecane w ciąży dobrze jest skupić się także na tych, które to dieta pudełkowa wyklucza. Higiena ale także bezpieczeństwo dań jest bardzo ważne niezależnie od trymestry ciąży. W związku z tym bardzo ważne będzie to aby podczas jej trwania eliminować całkowicie surowe mięso, ryby czy jaja. Nie powinno się również przesadzać z obecnością mocnej kawy czy herbaty. Chcąc czuć się dobrze konieczne jest natomiast zatroszczenie się o odpowiednie nawodnienie w postaci około 2,5 litra wody dziennie.

Jakie udogodnienia niesie za sobą catering dietetyczny w ciąży?

Z racji, iż jedzenie w ciąży odgrywa bardzo dużą rolę nie należy w żaden sposób go lekceważyć. Samodzielne przygotowywanie posiłków przez kobiety może być jednak niemożliwe szczególnie jeśli jest to już jeden z późniejszych trymestrów. Odżywianie w czasie ciąży pod uwagę bierze nie tylko to czego potrzebuje kobieta ale także nienarodzone dziecko. W związku z tym catering dietetyczny musi być ściśle dopasowany to każdego zapotrzebowania, a także nadążać za zmieniającymi się wymaganiami z każdym trymestrem. Mając już wybrany idealny catering kobiety będą mogły odetchnąć z ulgą. Chodzi tu przede wszystkim o to, że możliwe jest wyeliminowanie z codzienności konieczności sporządzania listy zakupów, gotowania czy sprzątania.

Posiadanie cateringu dietetycznego w okresie ciąży dla wielu osób jest bardzo dużym udogodnieniem. Będą z tego zadowolone kobiety, które muszą borykać się z różnymi dolegliwościami jak bolący kręgosłup czy wymioty. Zestaw pełnowartościowych i zbilansowanych dań dostarczany jest każdego dnia pod wskazany adres. Wyspecjalizowani dietetycy każdorazowo dbają o to, aby serwowane dania były nie tylko bezpieczne ale także smaczne. Zachowana różnorodność posiłków sprawia, że czerpie się przyjemność podczas jedzenia.

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja