Nic nie smakuje tak dobrze jak... sezonowe dania! Z kodem SEZONOWE rabat -12%!
Nie dotyczy dodatkowego obiadu oraz diety MINI.

3 minuty

Dieta dla mężczyzn - co warto wiedzieć?

Zapotrzebowanie energetyczne jest zależne od bardzo wielu czynników, a nawyki żywieniowe często są zależne od płci. Lekarz lub dietetyk powinien indywidualnie dobrać sposób odżywiania do potrzeb pacjenta. Sprawdź, czym charakteryzuje się dieta dla mężczyzn!

Spis treści

  1. Dieta dla mężczyzn a kobiet – podobieństwa i różnice
  2. Dieta dla mężczyzn – jak powinna wyglądać?
  3. Czy każdy mężczyzna powinien jeść tyle samo?
  4. Podsumowanie

Udostępnij

Dieta dla mężczyzn a kobiet – podobieństwa i różnice

Mężczyźni tyją najczęściej w zupełnie innych częściach ciała niż kobiety, u których tłuszcz zazwyczaj kumuluje się w obrębie ud i pośladków. Natomiast panowie najczęściej tyją w okolicach brzucha. Wszystko jest oczywiście zależne od bardzo wielu czynników. Problemy z nadmierną tkanką tłuszczową w okolicy ud i pośladków mogą dotknąć również mężczyzn.

Mężczyźni częściej od kobiet bagatelizują swój problem z nadmiernymi kilogramami. Częściej sięgają po produkty z dużą zawartością tłuszczów i napoje alkoholowe. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem może się okazać dieta niskotłuszczowa.

Mężczyźni także rzadziej od kobiet sięgają po owoce i warzywa, które według specjalistów powinny stanowić 5 porcji każdego dnia. Dieta dla mężczyzn powinna być pod tym względem znacznie bardziej zróżnicowana. Panowie powinni postawić na więcej nabiału oraz węglowodanów.

Kobiety, w przeciwieństwie do panów, od razu po przybraniu kilku kilogramów decydują się na odchudzanie. Panie częściej są narażone na dolegliwości związane z kośćmi, dlatego powinny spożywać więcej wapnia. Wszystkie produkty mleczne są bardzo mile widziane w diecie dla kobiet.

Słodycze należy zastąpić owocami i warzywami, które niwelują chęć na zjedzenie czegoś słodkiego. To rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Każda dieta musi dostarczyć przedstawicielom obu płci wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W spożywaniu posiłków ważna jest również regularność.

Dieta dla mężczyzn – jak powinna wyglądać?

Mężczyźni z reguły spożywają więcej mięsa od kobiet. Według specjalistów od żywienia przyjmowanie wielkich ilości białka i tłuszczu wcale nie jest dobrym sposobem odżywiania. Chociaż są to produkty bardzo ważne w codziennej diecie, to powinny stanowić jedynie 10-15% dziennego zapotrzebowania.

Spożywanie mięsa wiąże się bardzo często z przyswajaniem wysokiej ilości tłuszczów. Dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn jest przejście na dietę z niską zawartością olejów mineralnych. Musi to być taki zestaw posiłków, który uzupełni wszystkie niezbędne składniki odżywcze i nie doprowadzi do podjadania.

Dieta dla mężczyzn powinna być dobrze zbilansowana i zawierać produkty z każdego poziomu Piramidy Zdrowego Żywienia. Należy zadbać o urozmaicone posiłki.

Jeśli myślisz nad zmianą swojego stylu odżywiania, sprawdź zestawienie kilkunastu diet od Dietific. W naszej ofercie znajdują się posiłki nie tylko dla mężczyzn, ale również dla osób aktywnych i mam. Każda dieta dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta.

Czy każdy mężczyzna powinien jeść tyle samo?

Każdy z nas jest inny i ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Wyżej podane informacje są jedynie faktami umownymi. Zanim zdecydujesz się na zmianę swojego stylu odżywiania, skontaktuj się w pierwszej kolejności z lekarzem lub dietetykiem.

Skomponowanie odpowiedniej diety jest zależne od bardzo wielu czynników. Ważnymi kwestiami do omówienia z dietetykiem są:

  • wiek, 
  • wzrost, 
  • masa ciała,
  • aktywność fizyczna. 

Nie należy zapominać również o rodzaju wykonywanej pracy i czynnikach środowiskowych.

Tylko odpowiednio skomponowana dieta dla mężczyzn jest w stanie przyczynić się do poprawy sposobu odżywiania i polepszenia samopoczucia w ciągu dnia.

Podsumowanie

Dieta dla mężczyzn może zaskakująco różnić się od zestawu posiłków dla kobiet. Każdy z nas posiada inne nawyki żywieniowe. Powinno być to uwzględnione podczas rozmowy z lekarzem lub dietetykiem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto jak najbardziej zasięgnąć porad od specjalistów.

W razie pytań i wątpliwości możesz skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej diety i skomponowaniu idealnego menu. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Możemy dopasować posiłki specjalnie dla Ciebie.

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja