Sprawdź naszą specjalną ofertę dań grillowych na majówkę: majówka 2024

5 minut

Catering dietetyczny a redukcja tkanki tłuszczowej

Posiadanie szczupłej lub wyrzeźbionej sylwetki jest bardzo pożądane zarówno w przypadku kobiet jak również mężczyzn. Jest to całkowicie naturalne gdyż, dzięki temu zyskuje się znacznie większą pewność siebie. To jednak nie jedyne zalety, ponieważ utrzymanie zdrowej masy ciała jest także bardzo ważne w kontekście samego zdrowia. Niestety wciąż duża część społeczeństwa zmaga się z chorobami jakimi jest nadwaga oraz otyłość. Są to jednostki chorobowe, które niosą za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Jak radzić sobie z niechcianą tkanką tłuszczową?

Spis treści: 

  1. Zrzucanie tkanki tłuszczowej przy zastosowaniu cateringu dietetycznego
  2. Catering dietetyczny na redukcje - co zawiera?
  3. Ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej

Udostępnij
jak schudnąć z brzucha mierzenie metrem krawieckim

Zrzucanie tkanki tłuszczowej przy zastosowaniu cateringu dietetycznego

Większości osób zależy na tym aby spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha następowało szybko. W tym celu niezbędne jest wprowadzenie do codzienności dostępnych narzędzi. Należy robić to rozważnie, ponieważ zbyt szybkie zrzucanie tkanki tłuszczowej również może nieść pewne konsekwencje. Będą to rozstępy pojawiające się na partiach ciała o największej ilości tkanki ale także zwiększenie ryzyka wystąpienia efektu jo-jo. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sobie planu zarówno pod kątem diety jak również treningów. Mając przygotowane założenia o wiele łatwiej będzie przebiegać pokonywanie kolejnych etapów.

Dieta w kontekście tego jak obniżyć poziom tłuszczu w organizmie jest pierwszym krokiem w stronę po efektywną sylwetkę. Z racji, iż nasz organizm działa w taki sposób, że nadmiar kalorii jest gromadzony właśnie pod postacią tkanki tłuszczowej niezbędne jest takie ustalenie planu żywienia aby nie doprowadzać do nadwyżki kalorycznej. Świetnie sprawdzają się tu cateringi dietetyczne, które mają z góry wyliczone kalorie. Wówczas wystarczy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wybrać rodzaj diety, który będzie dostarczał ich mniej niż zapotrzebowanie. Skutkiem takiego działania jest zmuszenie organizmu do tego, żeby wykorzystywał stworzone zapasy energii, a tym samym nastąpi redukcja masy.

Kolejny sposób dzięki któremu nastąpi zmniejszenie tkanki tłuszczowej to dobrze znany trening. Aktywność fizyczna pozwoli na dodatkowe wydatkowanie energii, dzięki czemu samoistnie doprowadzi się do deficytu kalorycznego. Najlepsze efekty można uzyskać jeśli wprowadzi się obie te zmiany jednocześnie.

Catering dietetyczny na redukcje - co zawiera?

Gotowe posiłki nie są niczym złym pod warunkiem, że stworzone są w oparciu o pełnowartościowe składniki oraz minerały. Dieta zawsze powinna być dostosowana zarówno do tego jakimi oczekiwaniami kieruje się dana osoba pod względem celu ale także do kubków smakowych. Tylko takie połączenie sprawi, że zrzucanie tkanki tłuszczowej nie będzie takie trudne. Catering dietetyczny umożliwiający takie efekty to taki, który będzie doprowadzał do deficytu kalorycznego. W tym przypadku niezbędne jest wybranie niższej kaloryczności niż ma się swoje zapotrzebowanie. Przykładowo mając swoje zapotrzebowanie kaloryczne na poziomie 2500 kalorii można uciąć 10% kalorii i wybrać catering o łącznej ilości 2250 kcal.

Kolejny aspekt, który będzie wpływać na odchudzanie to jakość tego co jemy. Nie wystarczy ograniczyć się do kalorii, gdyż to co serwowane jest do jedzenia ma znaczenie. Należy korzystać z produktów takich jak chude mięso, nasiona roślin strączkowych czy produkty mające w sobie spore pokłady białka. Catering dietetyczny, z racji iż realizowany jest przez wyspecjalizowanych dietetyków opiera swoje dania właśnie na indyku, rybach, jajkach ale także w daniach znaleźć można soczewice czy groch. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej będzie zauważalne jeśli do codziennej diety wprowadzone zostaną warzywa i owoce. Są to elementy, które powinny być podstawą każdej diety z racji na ogromną ilość witamin i błonnika. Wszelkiego rodzaju sałatki czy soki z owoców są tu bardzo mile widziane.

Kolejną grupą wartości odżywczych jakich nie może zabraknąć w jadłospisie to węglowodany. Tutaj najczęściej wykorzystywane są kasze czy pełnoziarniste produkty cechujące się stosunkowo niskim indeksem glikemicznym. Ilość węglowodanów w diecie nie powinna przekraczać 60% całego zapotrzebowania. Redukcja tkanki tłuszczowej dieta wcale nie musi być pozbawiona tłuszczy. Nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak oliwa z oliwek czy awokado są bardzo dobrym źródłem kwasów omega 3. Ostatnim ale równie ważnym zaleceniem jest zadbanie o prawidłową ilość wody. Bez tego zbicie tkanki tłuszczowej będzie utrudnione. Przygotowywane dania cateringu dietetycznego wykorzystują gotowanie na parze, duszenie jaki rodzaj obróbki termicznej. Pozwala to na eliminacje zbędnego tłuszczu.

Ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej

Poza dietą, która ma w dużym stopniu pozwolić na zrzucenie zbędnych kilogramów należy pamiętać także o aktywności fizycznej. Stosując catering dietetyczny dostosowany do zasad odchudzania zyska się o wiele więcej wolnego czasu na to, aby zadbać o sport. Oczywiście plan treningowo każdorazowo należy dobierać do posiadanych możliwości oraz kondycji. Najlepiej jest stopniowo zwiększać sobie poziom trudności, gdyż w przeciwnym razie jest się narażonym na kontuzje. Odpowiednia adaptacja organizmu sprawi, że ćwiczenia redukcyjne będą przynosiły oczekiwane rezultaty. Będzie to nie tylko szybka utrata tkanki tłuszczowej ale także pojawienie się masy mięśniowej.

Ćwiczenia redukcja tkanki tłuszczowej powinny być wykonywane regularnie. Szczególnie polecane są treningi aerobowe ale równie ważne jest wprowadzenie także ćwiczeń przy wykorzystaniu obciążenia. Z racji, iż w trakcie treningu zwiększa się wydatek kaloryczny można wykorzystać go jako deficyt w połączeniu swojego planu dietetycznego z treningiem. Jeśli chodzi o najbardziej popularne aktywności w trakcie odchudzania to jest to - bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy trening cardio.

 

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja