Celebruj z nami dzień mamy! Najsłodsze życzenia i specjalny rabat -12% na wszystkie diety z kodem DLAMAMY. Kod ważny do 26.05.

5 minut

Dieta 1000 kcal - czy tak można?

Dieta 1000 kcal to jedna z najbardziej restrykcyjnych terapii odchudzających. Jeśli marzysz o pozbyciu się zbędnych kilogramów w ciągu jednego tygodnia, dowiedz się więcej na temat tej diety i skorzystaj z rad dietetyków. Sprawdź, czym charakteryzuje się dieta 1000 kcal i dla kogo może być przeznaczona!

Spis treści

  1. Charakterystyka diety redukcyjnej
  2. Dieta 1000 kcal – czy jest bezpieczna?
  3. Dieta 1000 kcal – kto może, a dla kogo nie jest wskazana?
  4. Dieta 1000 kcal – efekty
  5. Podsumowanie

Udostępnij
dieta na zrzucenie zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo

Charakterystyka diety redukcyjnej

Dieta redukcyjna przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy walczą z nadmiernymi kilogramami, są w stanie zagrożenia życia i borykają się ze znaczną otyłością. Ten rodzaj diety charakteryzuje się zredukowaniem kaloryczności w codziennych posiłkach.

Diety o tak niskiej kaloryczności są wyjątkowo restrykcyjne. Zmuszają do obniżenia kaloryczności posiłków o 500-1000 kcal, dlatego mogą okazać się problematyczne dla naszego organizmu. Zanim zdecydujesz się na taki rodzaj diety, zobacz, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Kaloryczność w diecie redukcyjnej nie może być mniejsza niż 1000 kcal. To i tak niewielka ilość kalorii, która nie zapewnia odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Podczas stosowania diety redukcyjnej zaleca się spożywanie 4-5 lekkostrawnych posiłków, które będą bogate w błonnik. Warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i przyjmować 1,5 litrów płynów bez dodatku cukru. 

W diecie redukcyjnej nie ma miejsca na słodycze i niezdrowe napoje gazowane. Te produkty warto zastąpić owocami o niskim indeksie glikemicznym i warzywami.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ofertą naszych diet odchudzających. Zestawy posiłków Slim Plan i Intermittent Fasting charakteryzują się wykorzystaniem naturalnych składników i zgodnie z zaleceniami przyspieszają proces odchudzania. Oba zestawy są bardzo różnorodne, stanowią połączenie kuchni z całego świata.

Sposoby na opanowanie nadmiernego apetytu

Nadmierny apetyt można zredukować dzięki spożywaniu zbilansowanych posiłków i dbaniem o odpowiednie nawodnienie. Nie należy jednak obciążać się zbyt dużymi restrykcjami dietetycznymi. Ograniczenia mogą powodować całkowicie odwrotny skutek. Mogą przyczynić się do niepohamowanej chęci uzupełnienia tych składników, a w rezultacie do napadu objadania.

Aby uzyskać lepsze efekty i stłumić nadmierny apetyt, należy spożywać regularne posiłki. Najlepiej jeść co 3-4 godziny, aby zapobiec nadmiernemu podjadaniu. Staraj się spożywać posiłki powoli.

Warto spożywać dużą ilość warzyw i owoców, które mają stosunkowo niedużo kalorii, a są sycące. Zjedz jakiś owoc zamiast sięgać po kolejny batonik! Warzywa i owoce poprawiają samopoczucie i sprzyjają utrzymywaniu organizmu w dobrym zdrowiu.

Szczególnie pomocna może się tutaj okazać dieta pudełkowa.

Czy dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta pudełkowa może być pomocna w zredukowaniu nadmiernego apetytu. W naszej ofercie dietetycznej znajduje się kilkanaście zestawów posiłków ze szczególnym uwzględnieniem osobistych wymagań klienta. 

Wszystkie nasze zestawy dietetyczne przygotowywane są ze świeżych produktów o wysokiej jakości i składają się najczęściej z 5 albo 6 dań na dzień. Dzięki temu zapewnisz sobie szybszy powrót do zdrowia i zadbasz o odpowiedni odstęp pomiędzy spożywanymi posiłkami.

Nasze dania składają się ze 100% naturalnych składników odżywczych. Od początku działalności pozyskujemy najlepszych dostawców produktów i dbamy o zdrowie potencjalnych konsumentów. 

Wszystkie swoje wątpliwości możesz z nami skonsultować mailowo lub przez telefon. Nasz zespół składa się z wyspecjalizowanych dietetyków, kucharzy i znawców smaku. Dania, które przygotowujemy, są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty dietetycznej i sfinalizowania swojego indywidualnego menu!

Podsumowanie

Dieta 1000 kcal to jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających kuracji odchudzających. Jeśli zmagasz się z wielką otyłością i grozi Ci utrata życia, spróbuj przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Utrata zbędnych kilogramów na pewno pozwoli Ci poprawić jakość życia i usprawnić Twoje codzienne funkcjonowanie.

Masz apetyt na promocje?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj smakowity rabat: 50 zł* na swoje pierwsze zamówienie. Dodatkowo otrzymasz informacje o najnowszych promocjach oraz porcję merytorycznej wiedzy od dr Krystyny Pogoń i całego zespołu Dietific!

* Rabat nalicza się dla zamówień za min. 300 zł. Zapisując się na newsletter akceptujesz regulamin

Obsługa klienta - infolinia dla klientów cateringu
Godziny obsługi
Numer konta
Podmiot odpowiedzialny
Projekt i realizacja